Skip to content

Hakkımızda

Dikili Çiftlik A.Ş., meyve (zeytin, erik) yetiştiriciliği, büyükbaş besi yetiştiriciliği ve doku kültürü yöntemleri ile üretim konularında İzmir Dikili’de 2005 yılında Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı bünyesinde faaliyete başlamıştır. İşletmenin et ürünleri markası ‘Kırmızı Et’, sofralık zeytin ve zeytinyağı markası ‘Amphora’, doku kültürü ürünleri markası InvitroFidan’dır.

Türkiye’nin en büyük doku kültürü laboratuvarlarından biri olan InvitroFidan Bitki Doku Kültürü Laboratuvarı, 1000 m² kapalı alanı ile yıllık 3.000.000 adet bitki üretme kapasitesine sahiptir. İşletme bünyesinde mavi sertifikalı üretim için kapalı sistem 3 no’lu damızlık parsel bulunmaktadır.

Sezonluk 2.500.000 bitki kapasiteli 5 da teknolojik alıştırma ve 10 da modern üretim serasında invitro aşamadan sonra bitkiler dış ortama alıştırılmaktadır. Bitkilerin laboratuvara girişinden seradan satışına kadar olan tüm prosesler ERP tabanlı bir yazılım ile takip edilmekte bu sayede ürünlerin izlenebilirliği ve çeşitlerin ve klonların karışmaları önlenmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Özel Sektör Tarımsal Araştırıcı Kuruluş Belgesi ve Doku Kültürü ile Tohumluk Üretici belgesine sahip olan InvitroFidan Doku Kültürü Laboratuvarı ayrıca fidancı kuruluş olarak da yetkilendirilmiştir.

Invitro Fidan ile hastalıklardan ari, genetik olarak stabil ve verimli ürünlerle iyi tarımın geleceğinde siz de yer alın!

0
Kapalı Alan
0 milyon
Sezonluk Bitki Kapasitesi