Skip to content

Tarihçe

Dikili Çiftlik Anonim Şirketi 2005 yılında Çamlıca Kültür ve Yardım Vakfı bünyesinde, İzmir-Dikili’ de, besicilik ve zeytin yetiştiriciliği alanında faaliyet göstermek üzere kurulmuş bir işletmedir. 

2009 yılında firmamız tarımsal biyoteknoloji ve bitki doku kültürü yöntemleri kullanarak hastalıktan ve virüsten ari, kaliteli, sertifikalı ve ismine doğru pazarın ihtiyacına yönelik 1000 m²’lik laboratuvarında meyve kök anacı üretimine başlamıştır. Meyve anacı üretiminde kendini kanıtlayan firmamız, 2013 yılında 2 bitki büyüme odasına ek olarak 1 bitki büyüme odasını da bünyesine katarak; sezonluk 2.500.000 bitki kapasiteli, 5 da teknolojik alıştırma ve 5 da modern üretim sera kapasitesine ulaşmıştır.

Bu gelişmelere ek olarak, 2020 yılında 5 da büyüklüğünde üretim serası yapılmıştır. Firmamız 2022 yılında yapılan 1 bitki büyüme odası ve Ar-Ge birimi ile de teknolojiyi yakından takip edip sürekli iyileştirme ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

Invitro Fidan, büyük bir hızla değişen ve yenilenen dünya konjonktüründe sektördeki konumunu sürdürülebilir büyüme ile üst seviyelere taşımaktadır.

Invitro Fidan ile hastalıklardan ari, genetik olarak stabil ve verimli ürünlerle iyi tarımın geleceğinde siz de yer alın!

0
Kapalı Alan
0 milyon
Sezonluk Bitki Kapasitesi